Při požárech loni v kraji zahynulo 14 osob. Patnáctou obětí se stal hasič, který vyšetřoval příčinu

V Moravskoslezském kraji v loňském roce zahynulo při požárech 14 osob, což je o téměř třetinu více, než o rok dříve. Patnáctou obětí je navíc hasič, který vyšetřoval příčinu jednoho z požárů. Celkový počet těchto událostí je podobný.

Hasiči dělí své výjezdy na mimořádné události, což jsou požáry, dopravní nehody nebo technické havárie a neemergentní události. To jsou nejčastěji výjezdy k zabouchnutým dveřím nebo likvidace hmyzu. Celkem se loni stalo v kraji necelých 22 tisíc událostí, ze kterých bylo 2 tisíce požárů. Zahynulo při nich 14 osob. "Zejména se jedná o záležitosti, které se týkají kouření v posteli, alkoholického opojení a požáry, které vzniknou v kuchyni," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Přímá škoda způsobená požáry je 223 milionů korun. Jednu z největších škod způsobil požár autobusů v areálu dopravního podniku Ostrava - Hranečník v červnu. Zasaženo bylo 13 vozidel za 27 milionů korun. "Hlavním problémem rychlého šíření, který jsme řešili, bylo to, že uprostřed sestavy autobusů stál vůz na stlačený zemní plyn. Při ohřívání a natlakování vypustil plyn. Ten se vznítil od hoření a tok hořících plynů se rozšířil na další autobusy," popisuje náměstek ředitele HZS MS kraje Radim Kuchař.

Po této události přijal dopravní podnik Ostrava opatření, aby k podobným situacím nemohlo docházet. Autobusy parkují dále od sebe a jsou seřazeny i podle způsobu pohonu. Byl to vůbec první požár elektrobusů v naší zemi.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

KVANPRO s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

Alliance of Work Agency SE, Plzeňský kraj

od 14 600 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

BAKPA INVEST s.r.o. - Praha-východ

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků