Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrací automaty na Jihu? V barech a restauracích už se s nimi nesetkáte

S výherními hracími automaty je na Jihu od ledna letošního roku úplný konec. Postupně mizely z hospod a barů už od roku 2017, kdy na území Ostravy začala platit obecně závazná vyhláška, která hazard povoluje jen ve vymezených lokalitách.

Původně bylo v městském obvodě téměř 1000 výherních automatů. Postupně se jejich počet snížil na polovinu a na konci roku 2016 už jich bylo jen 260. Zakázala je obecně závazná vyhláška ostravského magistrátu. Zůstaly jen ty, kterým dával licenci stát. A i s těmi je teď konec. Povolení vydaná ministerstvem financí totiž platila nejdéle do konce roku 2019.  

“Já mám pozitivní zprávu pro všechny občany Jihu, kteří žádali omezení hazardu, neboť od 1.1.2020 nemá náš městský obvod žádný výherní hrací přístroj ani jiné technické herní zařízení platné povolení na území celého  městského obvodu Ostrava-Jih. Pokud by občané přesto nějaký nalezli, nechť to ohlásí buď u nás na úřadu, nebo na celním úřadu, který je orgánem státního dozoru nad hazardem v našem státě,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Za porušení zákona hrozí provozovateli pokuta až padesát milionů korun. Jakékoli herní automaty dnes mohou být pouze v hernách a kasinech, ve kterých platí přísná pravidla.  

“Myslím si, že se to projevuje i na mírném poklesu kriminality v městském obvodě a na větším bezpečí občanů městského obvodu Ostrava-Jih, takže věřím, že to všichni ocení,” říká Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

V Česku bylo donedávna na 10 milionů obyvatel zhruba 50 tisíc legálních automatů. Už v příštím roce by měl vzniknout i registr vyloučených hráčů. Evidováni by v něm byli ti hráči, kteří pobírají dávky, nebo jsou v úpadku. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy