"Šla jsem na diskotéku. Po probuzení jsem se nemohla hýbat ani mluvit." Zanedbal lékař péči o 30letou Gabrielu?

V minulém týdnu začal soud v Novém Jičíně řešit případ 30leté Gabriely z Nového Jičína, která skončila po úrazu na invalidním vozíku. Podle obžaloby lékař zanedbal péči a přehlédl vážné zranění hlavy. Reportáž vzbudila velký ohlas a někteří lidé zpochybňovali její špatný zdravotní stav. Proto jsme se rozhodli smutný případ Gabriely popsat podrobněji.

Osudnou noc 18. března zná Gabriela Petřkovská jen z vyprávění. Šla na diskotéku v Novém Jičíně, kde spadla a záchranka ji odvezla do tamní nemocnice. Probudila se až za několik dní ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Byla po operaci, která jí zřejmě zachránila život. Byla ale zcela ochrnutá. "Změnil se mi život. Šla jsem na diskotéku na ples a vzbudím se s plínkou. Nehýbala jsem ničím, nemluvila. Bylo to hrozné," vysvětluje Gabriela Petřkovská.

Lékaři jí zprvu nedávali moc šancí. Pak se ale díky rehabilitacím začal stav zázračně zlepšovat. Matka Gábiny dala v práci výpověď. Veškerý svůj čas musela věnovat dceři. Potřebovala ji 24 hodin denně. Péče se po několika měsících začala projevovat. "Když po 6 týdnech řekla poprvé ahoj mami, tak jsem byla šťastná, že ji slyším zase mluvit," vzpomíná se slzami v očích matka Gabriely Iveta Honešová.

Dnes už Gábina ovládá jednu ruku a dokáže se postavit. S oporou udělá i pár kroků. Díky logopedii je jí i mnohem lépe rozumět. "Tohle koleno zvednu, ale tohle nejde. Ta ruka je nejhorší. To není jenom vozík. Na všechno potřebujete 2 ruce," ukazuje Gabriela.

Nejšťastnější chvíle Gábina prožívá, když ji třeba vezmou kamarádi do restaurace na večeři. Celá rodina očekává, jak dopadne žaloba na lékaře, který ji prý nedbale vyšetřil a přehlédl zlomeninu spánkové kosti. Peníze, které chtějí na nemocnici vysoudit, by využili na další rehabilitaci dcery. 
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků