Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli požáru museli v Ostravě z divadla evakuovat diváky i herce

  • Ostrava,

Pražští herci museli prchat před požárem ostravského kulturního domu DKMO. Kouř šířící se z technického zázemí ukončil muzikálové představení Trhák.

Stáhnout video

Nečekané přerušení představení postihlo v sobotu odpoledne diváky v Kulturním domě města Ostravy. Evakuace i následný zásah hasičů se obešly bez zranění. 

"Čtyři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v sobotu v podvečer u požáru ve sklepní části Domku kultury města Ostravy. Hořely zde baterie pro nouzové osvětlení, za požár bez zranění může technická závada. Evakuováno muselo být celkem 581 osob, diváků ze dvou sálů – sledující muzikál a film. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun. Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru v 16:30 hodin. K domu kultury v ulici 28. října vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Fifejdy, Přívoz, Slezská Ostrava a Zábřeh, včetně sněhového kontejneru. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 40 minut, dohašování s odvětráváním sklepních prostor přetlakovými ventilátory, plných hustého dýmu, jim zabralo půlhodinu," sdělil k zásahu Petr Kůdela.

"V sobotu po 16:30 hodin v Ostravě na ulici 28. října byl v areálu kulturního domu oznámen kouř z agregátu v suterénu objektu. Právě zde probíhalo divadelní představení a policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali 581 lidí. Ke zranění osob nedošlo. Divadelní představení bylo zrušeno. Vyšetřovatel hasičů určil, že se jedná o technickou závadu a věc si na místě převzal," informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková. 

Zatímco v kinosále se promítal film Vlastníci, v divadelním sále probíhalo představení muzikálu Trhák na motivy hudební filmové komedie autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka režíruje Radek Balaš. Choreografkou je Leona Qaša Kvasnicová.

Představení se hraje v hereckém obsazení: Martin Dejdar, Oldřich Navrátil, Josef Polášek, Iva Kubelková, Robert Urban, Tomáš Racek, Bořek Slezáček, Michal Kavalčík, Jaromír Nosek, Tereza Nekudová, Andrea Holá a další.

Jak se ukázalo, požár nepřerušil jen odpolední představení, ale zrušeno muselo být i večerní. 

Organizátoři představení se divákům omluvili. 

"Vážení diváci, obě představení muzikálu Trhák jsou zrušena z důvodu požáru v technickém zázemí budovy. V tuto chvíli jednáme s produkční společností o novém termínu představení. O dalším vývoji budeme informovat. Děkujeme za pochopení," napsali zástupci kulturního domu na svých internetových stránkách.

foto a video: HZS MSK (Tomáš Lach)

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy