Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava financuje provoz 5 měřících stanic. Poslední přibyla v Hrušově u koksovny

  • Ostrava,

V Ostravě přibyla další, v pořadí již pátá měřící stanice, jejíž provoz financuje město. Byla umístěna do Hrušova, tedy do lokality nedaleko centra města, kde údaje o znečištění ovzduší chyběly. Obyvatelé této části města tak budou mít k dispozici informace o tom, co dýchají.

Stáhnout video

Poblíž ostravské koksovny Svoboda začala v Hrušově monitorovat stav ovzduší nová měřící stanice.  Město tak reaguje na stížnosti občanů, kteří koksovnu vnímají jako významný zdroj znečištění ovzduší. Z této lokality dosud údaje o znečištění chyběly a město tak nyní bude moci lépe plánovat další opatření ke snížení prašnosti a navíc získá cenné informace pro jednání s provozovateli hlavních zdrojů znečištění.  "My chceme měřit údaje o znečištění jak na vstupu ke koksovnám, tak na výstupu od koksoven, abychom mohli změřit přínos toho průmyslového znečišťovatele," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Provozovatel koksovny uvádí, že dodržuje všechny ekologické limity a používá nejlepší dostupné technologie. Umístění nové měřící stanice v Hrušově na ulici Stará cesta proto vítá.  "Nová měřící stanice je zhruba 800 metrů od našeho provozu. Rozšíření monitorovací sítě vítáme. Domníváme se, že měřící stanice by měly být poblíž všech větších znečišťovatelů v Ostravě," potvrzuje mluvčí OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

Tato měřící stanice je v pořadí již pátá, která je financována městem. Rozpočet Ostravy to vyjde celkem na 3 a půl milionu korun ročně. Stanici provozuje Zdravotní ústav Ostrava. Kromě toho je ve městě ještě dalších 5 stanic, které  spravuje Český hydrometeorologický ústav. Údaje lze sledovat na webových stránkách zdravaova.cz nebo v mobilní aplikaci SmogAlarm.
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Alliance of Work Agency SE, Plzeňský kraj

od 14 600 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

ROSTYVAS s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad, okres Kladno

od 7 520 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků