Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté ostravského Baníku chtějí hrát o poháry. První zápas jara bude obtížný

  • Ostrava,

Fanoušci fotbalu už se nemohou dočkat. Po zimní přestávce opět začíná druhá část nejvyšší fotbalové ligy. Baník Ostrava začíná ze sedmého místa a chtěl by výš. Tým posílili zkušení hráči a na spadnutí je ještě jeden příchod. Letos by Baník chtěl v boji o pohárovou Evropu uspět.

Baník Ostrava je na startu nové éry. Po stabilizaci v nejvyšší soutěži je tým plný zkušených hráčů a nyní by měla začít další fáze, o které vedení už dlouho mluví. Zapracování talentovaných odchovanců. Jsou jich prý plné reprezentace všech kategorií. Po trenéru Pánikovi, který už svou misi splnil, nyní nastoupil Luboš Kozel a jeho úkolem je pohárová Evropa. Času na práci má prý dostatek. "Přišel nový trenér  a bude potřeba čas a trpělivost, aby se projevila jeho práce a vliv na tým," potvrzuje sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Do Baníku se z hostování ve Slovácku vrátil odchovanec Ondřej Šašinka, z Opavy přišel stoper Jaroslav Svozil a největší zimní posilou je Roman Potočný z Liberce. "Baník jsem vždycky vnímal tak, že je to jeden z nejlepších týmu české ligy a já jsem rád, že jsem jeho součástí. Přišel jsem hrát o Evropu a to se tady chci pokusit," říká Roman Potočný

Otázkou zůstává budoucnost Milana Baroše. Ten po zranění achilovky zatím trénuje individuálně, ale už je to na dobré cestě. "V pátek má závěrečnou kontrolu u profesora Koláře a pokud bude v pořádku, mohl by se hned od příštího týdne zapojit,"  vysvětlil trenér Luboš Kozel.

Hned první jarní zápas na Slovácku bude obtížný. Baník se bude muset vypořádat s absencí hned čtyř vykartovaných hráčů základu. Skřípat by to mohlo hlavně v obraně.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy