Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklisté i chodci přelézají nebezpečnou lávku v Martinově. Objížďka je ale dlouhá.

  • Ostrava,

Cyklostezka podél řeky Opavy, která patří k nejoblíbenějším na Ostravsku, je už od podzimu neprůjezdná. Na území Martinova je totiž lávka v havarijním stavu. Proto ji Ostravské komunikace uzavřely a označily objížďku. Jenže lidé zákaz ignorují, lávku přelézají i cyklisté a zábrany překonávají dokonce i rodiny s kočárky. Nová lávka bude dokončena až v polovině roku.

Pokud jste z Ostravska, jezdíte na kole, běháte a nebo máte rádi procházky, jistě znáte cyklostezku podél řeky Opavy, která vede kolem populární Loděnice až ke Hlučínskému jezeru. Stezka je ale už od konce září v Martinově přerušena zábranou přes panelovou lávku. Značky označují asi tříkilometrovou objížďku. To se lidem nechce a tak riskují a lávku přelézají. "Je to hrozné. Lidé přenášejí kočárky, podávají si kola i děti," řekla nám seniorka, která má u lávky chatu. "Je to špatně. Stěžuje si každý a hlavně cyklisté," nadává chodkyně a cyklista ji doplňuje: "Je to objížďka, která není v plánu a vede po hlavní cestě."  

Lávka byla uzavřena, protože je prý v havarijním stavu a hrozí její zřícení. Ostravské komunikace, které ji mají ve správě, už dokonce podaly trestní oznámení na neznámého pachatele, protože zábrany někdo odstranil. Mezitím už se zpracovává projektová dokumentace pro novou lávku. "Uzavřeli jsme to natvrdo plotovou zábranou. Tu nám ale někdo uřezal a tak jsme to zajistili znovu. Hrozí tam sesunutí, takže jsme tam nemohli dát ani vstup na vlastní nebezpečí," vysvětluje náměstek ředitele Ostravských komunikací Petr Uhlíř. 

Projekt by měl být hotov na jaře a bude vybrán zhotovitel stavby. Ten bude mít na stavbu tři měsíce. Po dobu její výstavby bude možná vystavěna provizorní lávka. Po nové lávce by se mohlo jezdit od července. Opravovat se bude i samotná cyklostezka, která je v tomto místě ve špatném stavu. Vše ale musí posvětit Povodí Odry. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy