Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Makakové a giboni se budou mít v Ostravě jako v ráji. Chystá se pro ně nová expozice

  • Ostrava,

Ostravská ZOO se v posledních letech velmi významně změnila. Samozřejmě k lepšímu. Vyrostla spousta nových pavilonů a zvířata mají ke svému životu výborné podmínky. Nyní přijde řada i na opice, které jsou dosud v nevyhovujícím zastaralém pavilonu. Bude pro ně vybudována úplně nová expozice.

ZOO Ostrava patří k nejnavštěvovanějším místům nejen v našem kraji, ale v celé zemi. V loňském roce ji navštívilo přes 580 tisíc lidí, což byl historický rekord. Město do jejího zkrášlování investuje stovky milionů korun. První stavbou v letošním roce bude nová expozice makaků lvích, gibonů a kopytníků, která začne už v dubnu. "Je to expozice, která bude postavena podle současných trendů, které jsou běžně v jiných zahradách ve světě," popisuje náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Veřejnou zakázku na novou expozici vyhrála společnost Geosan Group, která nabídla nejnižší cenu 127 milionů korun. O práci se ucházelo celkem 6 firem. Expozice nabídnou návštěvníkům nový a nerušený pohled na vzácné druhy primátů, kteří doposud žili ve starém pavilonu v malých zamřížovaných prostorách. "Makaci budou samostatně a giboni budou společně s kopytníky," dodává náměstkyně.

Expozice bude hotová v roce 2021. Už letos na jaře bude dokončena stavba voliéry pro kondora královského a na letošní sezónu připravuje ZOO ještě jednu důležitou novinku, která zabrání tvorbě front u pokladen. Vstupenku totiž bude možné zakoupit online přes internet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy