Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní podnik Ostrava vyhlásil válku koronaviru. Do první linie vyslal ozon

  • Ostrava,

Dopravní podnik Ostrava zvyšuje ochranu vozidel před koronavirem a proto k běžné pravidelní desinfekci přibylo také čištění interiérů pomocí ozonu. Výhodou této metody je, že ozon pronikne úplně všude a kompletně zlikviduje všechny škodlivé částice.

Malá krabička, která umí doslova zázraky. Ze vzduchu vytváří ozon, což je látka, která má velmi silný desinfekční účinek. Není sice vidět, ale dostane se všude a kde se dostane, tam ničí. Viry, bakterie i plísně. Vedení dopravního podniku Ostrava se proto rozhodlo, že tímto způsobem začne čistit své vozy. Důvodem je koronavirus, který už postihl i naši zemi. "V zásadě jsme hledali cesty, jak desinfikovat naše vozy právě i v těchto chřipkových obdobích a ten systém čištění ozónem se potkal s aktuální situací," vysvětluje ředitel DPO Daniel Morys.

Městská hromadná doprava je jedním z nejnebezpečnějších míst pro šíření nemocí. Důvod je jasný. V tramvajích, autobusech i trolejbusech se potkává mnoho lidí a zejména v dopravních špičkách jsou velmi blízko u sebe. Pro nemoci, které si šíří kapénkami, je to pak ráj. Ozón by měl viry bezpečně zlikvidovat. "To je vyvíječ ozónu. Tady nastavíme čas, jak dlouho to má pracovat. Je to neviditelné," popisuje přístroj technik Libor Mašín. 

Ozon ale samozřejmě pouze doplňuje pravidelné čištění vozů, které provádějí pracovníci dopravního podniku. Hadr, desinfekční roztok a ruční práci nelze nahradit. "Používáme desinfekčními prostředky, které jsme nafasovali. Děláme to důkladně," potvrzuje jedna z uklízeček. 

Dopravní podnik přístroje na vytváření ozonu nakoupí a desinfekce ozonem bude v budoucnu nedílnou součástí čištění vozů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků