Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus omezuje život lidem v pohraničí. Přes hranici lze přejít jen s propustkou a na vybraných přechodech

Přísná opatření panují na hraničních přechodech s Polskem a Slovenskem. Přes hranici se dostanou lidé jen s propustkou. Koronavir omezil život v příhraničních obcích a městech po celé délce hranice.

Boj s koronavirem omezuje obyvatele severovýchodní části republiky také při cestách přes státní hranici do Polska a na Slovensko. V provozu jsou jen některé přechody, kde se lidé musejí prokazovat propustkami například o tom, že za hranicí pracují. Zatímco před polskými hranicemi se vytvářejí velmi dlouhé kolony kamionů, průjezd na Slovensko je volný. 

Policisté kontrolují především posádky osobních a dodávkových vozidel. 

Netradiční situace panuje na hranicích mezi Českým a polským Těšínem. Běžný čilý ruch se tam omezil na minimum. Do akce byla nasazena také armáda. V častém kontaktu jsou starostky obou Těšínů, které se navzájem informují o aktuální situaci.

“Abych paní starostku informovala, že náš stát je na seznamu států s vyhlášenou karanténou. Současně jsem se sama informovala, že na polské straně v Těšíně je stav nezměněn, stále tam jsou tři nakažení,” řekla starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková (BEZPP).  

Radnice na Těšínsku, Třinecku a Jablunkovsku přijala opatření, která mají snížit riziko nákazy a současně zajišťují základní péči o své občany.

“Hned poté, co se zavřely školy, tak druhý den jsme zavřeli u nás mateřské školky. Od pondělka máme omezenou činností městského úřadu. To je v důsledku toho, aby se snížilo riziko přenášení koronaviru. Vyzývám všechny občany, aby dodržovali nařízení tak, aby se co nejméně přenášely infekce,” uvedl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi (KDU-ČSL). 

Situaci v pohraničních oblastech nadále sledujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků