Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus Covid-19 má v Česku druhou oběť. Podlehl mu vážně nemocný muž

  • Havířov,

Druhou obětí celosvětové nákazy koronavirem Covid-19 se v České republice stal muž z Frýdecko-Místecka. Trpěl závažným onemocněním, které nákaza koronavirem ještě více zkomplikovala.

Muž byl nejdříve hospitalizován v nemocnici ve Frýdku-Místku. S ohledem na vývoj jeho zdravotního stavu byl 18. března převezen do nemocnice v Havířově, kde je specializované infekční oddělení. Stav se však u pacienta dále zhoršoval. Přes veškerou poskytovanou havířovských zdravotníků péči muž zemřel. 

"Je mi moc líto, že musím oznámit druhé úmrtí pacienta nakaženého koronavirem. Zpráva přišla z nemocnice v Havířově. Pacient roč. 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil. Upřímnou soustrast jeho blízkým," sdělil na svém Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). 

„Stav pacienta jsme konzultovali také s kolegy z Fakultní nemocnice Ostrava. Přestože naši lékaři a sestry dělali maximum, byl boj s tak rozsáhlým multiorgánovým selháním kvůli pokročilému nádorovému onemocnění marný. Tento stav byl bohužel doplněn a komplikován těžkým zápalem plic, způsobeným v souvislosti s koronavirovou nákazou, který by normálně pro člověka v jeho věku nebyl tak fatální. Rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast a jsme jí nadále k dispozici poskytnout psychologickou podporu,“ řekl ředitel nemocnice Norbert Schellong.
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VADO TRANS, s.r.o. - Pardubický kraj

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

START MAX s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Družstvo VINAVA - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků