Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hromadná doprava bude omezena v celém kraji. Jen v Ostravě klesl počet cestujících o 80 procent

  • Ostrava,

Jistě jste sami i zaznamenali velký pokles počtu cestujících v hromadné dopravě. Například Ostrava hlásí úbytek pasažérů o 80 procent a podobné je to i ve zbytku kraje. Proto bude od 1. dubna doprava omezena. Občané ale prý nemusí mít strach, že by se někam nedostali.

Po vyhlášení nouzového stavu a karantény v celé zemi, značně ubylo cestujících ve veřejné dopravě. Velkou část pasažérů totiž tvořili například školáci a studenti, kteří jsou nyní doma. Z domova ale pracuje i spoustu dalších lidí a také senioři méně vycházejí. Ostrava hlásí až 80 procent pokles cestujících. "Spousta spojů jezdí poloprázdných nebo téměř úplně prázdných. Další z důvodů je koordinace s krajem, protože i zde přestává spousta lidí dojíždět do města Ostravy," upřesňuje náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek.

Ostravský dopravní podnik proto začal redukovat některé spoje už v minulých dnech a od 1. dubna čekají obyvatele města další omezení. "Kapacitu spojů snižujeme zhruba o 20 procent. Někdo by se ptal, jestli to není málo, ale my říkáme že ne, protože ti, co s námi jezdí, se potřebují dostat do cílové destinace," vysvětluje ředitel DPO Daniel Morys.

Ostravský dopravní podnik zavádí speciálně vytvořený režim pro pracovní dny a víkendy. Všechny aktuální informace o omezeních najdou cestující v mobilní aplikaci MojeDPO a nebo na www.dpo.cz/nouzovadoprava.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků