Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Členové baletního souboru NDM tančili po celé Ostravě. Moc jim chybí obecenstvo

  • Ostrava,

Mnohým z nás jistě už mnoho dní chybí kultura a stejně tak a možná i více, chybí umělcům publikum. Proto se členové baletního souboru Národního divadla Moravskoslezského rozhodli potěšit Ostravany a připravili jim po celém městě několik vystoupení. Vybrali si opravdu zajímavá místa.

Národní divadlo Moravskoslezské nezapomnělo na své diváky a v rámci projektu Divadlo pod rouškou vysílá on-line záznamy různých představení. Ve čtvrtek měli také lidé možnost vidět umělce z baletního souboru přímo naživo v ulicích Ostravy, kde na několika místech předvedli nejrůznější vystoupení. "Chtěli jsme vyjít ven a trošičku přinést lidem kolem dobrou náladu. Ta doba není jednoduchá pro vás, ani pro nás. my potřebujeme diváky. Bez diváků nemůžeme existovat," vysvětluje šéfka baletního souboru NDM Lenka Dřímalová.

První vystoupení si mohli užít úředníci ostravského magistrátu, protože dvojice zatančila přímo na Prokešově náměstí ukázku z baletu Velmi nebezpečné známosti. "Tato doba sice kultuře nepřeje, ale kultura tady žije. My jsme dnes chtěli společně s národním divadlem ukázat, že herci, baleťáci a všichni ostatní dále cvičí a jsou připraveni znovu otevřít sály," říká primátor Tomáš Macura.

I další místa, kde se umělci představili, byla velmi zajímavá. Na pěší lávce přes Ostravici byla k vidění ukázka s vlastní choreografií s názvem Nějak se přesto dostaneme. Baletní soubor Národního divadla Moravskoslezského se skládá s umělců 10 národností. Sestřih všech vystoupení bude možné sledovat v rámci jednoho z on-line večerů Divadla pod rouškou už v dubnu. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Zítra
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Bang-On Čalová - provozovna

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

TYNA AGENCY s.r.o.-pracoviště Čáslavice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Kašperské Hory, příspěvková organizace

od 14 745 do 17 025 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků