Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakultní nemocnice Ostrava zahajuje návrat do běžného režimu

  • Ostrava,

Péče o pacienty v ostravské Fakultní nemocnici se začne postupně vracet do běžného režimu. Umožňuje to aktuální příznivý vývoj pandemie a dobře nastavená pravidla. S restartem začne nemocnice už ve čtvrtek 16. dubna.

Rozvolňování restriktivních opatření ale nepůjde spustit ze dne na den. Musí být promyšlené a kontrolované. "Nově se například zákaz plánovaných hospitalizací a operací nebude vztahovat na výkony, jejichž odklad by v horizontu 30 dnů mohl vést k poškození zdraví pacientů," informovala mluvčí Fakultní nemocnice Petra Petlachová.

Pozvolna se začne obnovovat i ambulantní péče. Nadále ale zůstanou v platnosti určitá omezení a epidemiologická opatření. "V ambulancích budou pacienti objednáváni tak, aby se nesešli v čekárně více než 3 najednou. Preferovaný je i nadále telefonický a elektronický kontakt, stále platí přísné dodržování používání ochranných pomůcek a dezinfekčních přípravků," doplnila mluvčí.

"Předně zdůrazňuji, že na prvním místě je pro nás zajištění maximální ochrany zdraví pacientů a personálu. S restartem začínáme 16. dubna s tím, že k němu opravdu přistupujeme s velkým respektem a maximální obezřetností. Jdeme cestou postupných promyšlených kroků. Situaci budeme permanentně hlídat a vyhodnocovat, a kdyby se situace vyvíjela špatným směrem, okamžitě řadíme zpátečku," uvedl ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant.

Striktně musí být dodržen specifický systém péče o COVID pozitivní pacienty včetně vyčlenění lůžkových kapacit a personálně zajištěno fungování oddělených týmů zdravotníků. "V každém případě budeme řešit aktuální situaci tak, abychom zajistili jak maximální bezpečí pacientů a personálu, tak i stoprocentní péči o nemocné," uzavřel ředitel Havrlant.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy