Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potřebujete pohlídat děti? Krizové školky na Jihu nabízejí volná místa

Krizové školky v Ostravě-Jihu mají stále volná místa. V obvodu fungují dvě, MŠ Za školou a MŠ Formana, a to pro děti rodičů zdravotníků, bezpečnostních složek, prodavačů a zaměstnanců jiných služeb.

Pokud potřebujete své dítě umístit do školky, na Jihu to není problém, stačí zavolat do školky Za školou, nebo Františka Formana a domluvit se. “Za tuto službu rodiče neplatí, toto bude hrazeno magistrátem města Ostravy, který zabezpečil i roušky a dezinfekční prostředky,” uvádí Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih. “Přihlášky bereme každý den, na základě telefonického rozhovoru vypíšeme žádost a dítě může druhý den nastoupit. Máme celkem zapsáno 18 dětí,” uvádí Martina Raková, ředitelka MŠ Formana. “Dětí chodí tak na střídačku, máme asi zapsaných přes 20 dětí, ale rodiče opravdu využívají jenom v tom nutném případu. Tak by to mělo i být a taky i z toho důvodu, že rodiče se vlastně bojí o své děti,” říká Věra Miklušová, ředitelka MŠ Za školou. 

Do školky denně dochází kolem 10 dětí a i když se neznají, tak to zvládají skvěle. Školku Za školou navštěvují i děti ve věku od 2 a půl let. “Když si představíme, že jsou v cizí škole, v cizím prostředí, s cizími ženami, s cizími dětmi, tak jsme se báli, že to teda bude i horší, že budou plakat,” dodává Věra Miklušová, ředitelka MŠ Za školou. “Děti si na současnou situaci zvykly velice dobře, nemají vůbec problém s nošením roušek. Režim v nošení roušek je takový, že po každém sundání, například  před jídlem, potom, dostanou novou roušku, roušky jsou potom dezinfikovány a vyvařovány v MŠ,” říká Martina Raková, ředitelka MŠ Formana. Roušky dětem našily i učitelky ze ZŠ Lukášová, takže jich školky momentálně mají dostatek.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Železárny-Annahütte, spol. s r.o.

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

JP1 s.r.o.- Vimperk

od 90 Kč/hod.

Detail

Ing. Pavel Hájek - Smiřice

od 23 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků