Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pondělí dorazily do Ostravy čerstvé posily armády. Budou pracovat v odběrových týmech

  • Ostrava,

V pondělí se v Ostravě vystřídaly týmy vojáků, které mají na starosti odběr vzorků možných nakažených nemocí Covid 19. První skupina pracovala v našem regionu téměř 3 týdny za tu dobu zajistila asi 1300 vzorků. Nováčci museli nejprve projít důkladným zaškolením u zdravotnické záchranné služby.

Po třech týdnech byli v pondělí nahrazeni vojáci, kteří pracovali v odběrových týmech v našem regionu. Čeká je velmi náročná práce, kdy budou trávit celé dny ve speciálním obleku a v masce. Nejprve se museli podrobit školení i když většina z nich jsou vojenští zdravotníci. "Snažíme se pro účely kraje sjednotit techniku oblékání a svlékaní obleku i toho samotného odběru. Nemalá část je také administrace toho vzorku," vysvětluje šéf školícího střediska zdravotnických záchranářů Petr Jaššo.

Vojáci kromě odběrových týmů pomáhají také na hranicích, mladí medici s hygieniky pracují na chytré karanténě a spolupráci s armádou si pochvalují také v Alzheimercentru v Ostravě, kde se starají o desítky nakažených klientů. "Vnímáme to jako velkou pomoc a velice si toho vážíme," chválí vojáky ředitelka Simona Lipovská. 

Tito vojáci v kraji budou sloužit asi týden a pak je nahradí další kolegové. "Dnes přijela nová skupina. Místo čtyř skupin je jich pět. Jde o deset vojáků, kteří budou pokračovat v odběrech stejně, jako předchozí parta," potvrzuje ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava Jaroslav Medek. 

V tomto týdnu čeká výměna i 15 vojáků z Alzheimercentra. Nasazení aktivních záloh zatím podle vedení armády není potřeba. Zvažovalo by se až v případě zhoršení situace. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků