Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj testuje úředníky a tím i celý systém. V pátek začínají plošné testy obyvatel na Covid 19

  • Ostrava,

V Moravskoslezském kraji se všechno chystá na plošné testování obyvatel, které propukne v sobotu 2. května. Celý systém byl v úterý vyzkoušen na pracovnících úřadu, aby mohly být vychytány poslední nedokonalosti před spuštěním akce.

Brzy ráno vyrostly před úřadem MS kraje v Ostravě stany a pod nimi se připravilo zázemí pro zkušební testování úředníků a zároveň celého systému plošného testování. Systém si nechalo vedení kraje vytvořit experty na míru a liší se od ostatních hlavně v tom, že je anonymní. "Chceme se vyhnout frontám na odběrových místech a proto jsme vytvořili webovou aplikaci, jejím prostřednictvím se na odběry přihlásíte z domu a přesně se dozvíte, kdy a kam si máte na rychlotesty zajet," popisuje hejtman Ivo Vondrák.

Kontrolní testování na úřednících zajistil Zdravotní ústav Ostrava. Samotné plošné testy pak budou provádět stávající odběrová místa a dva mobilní týmy. "Potřebujeme zjistit promořenost populace covidem, takže cokoliv uděláme, abychom zjistili míru, je dobře," vysvětluje ředitel Zdravotního ústavu Ostrava Eduard Ježo. 

I když bylo testování pracovníků krajského úřadu dobrovolné, zájemců bylo dostatek. "Jsem dobrovolník, vydávám lékařům ochranné pomůcky, takže jsem chtěla vědět jestli jsem v pořádku," řekla jedna z testovaných úřednic.

Plošné testování začne v sobotu 2. května v areálech 12 nemocnic. Konkrétní místa budou zveřejněna ve čtvrtek a ve stejný den bude také zpřístupněn formulář, který je nejprve nutné vyplnit, aby byl zájemce vůbec k testu vyzván. Výsledek bude znám do 15 minut.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail