Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jubilejní kolonii v Hrabůvce zkrášlí další opravený dům. Punc minulosti získají bývalé lázně

V Ostravě-Jihu prochází rekonstrukcí další dům v Jubilejní kolonii. Budova bývalých lázní ve Velflíkově ulici tak po letech získá svůj původní vzhled a sladí se tak s ostatními domy architektonického klenotu Hrabůvky.

Jubilejní kolonie se už brzy pochlubí dalším skvostem. Někdejší objekt lázní, který značně utrpěl přestavbou v 80.letech minulého století, se rekonstrukcí vrátí do doby, kdy byl postaven. Tedy do první republiky. “Rekonstrukce domu je velmi náročná, protože děláme novou střešní krytinu, budeme zateplovat fasádu, děláme všechny hydroizolace. Ve vnitřních částech děláme kompletní nové rozvody, omítky a podlahy, Taktéž značně měníme dispozici tohoto domu, protože předpokládáme, že v přízemí vznikne do budoucna nějaká kavárna nebo cukrárna a další patra budou vyhrazena pro kanceláře,” uvádí Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih. 

Bývalé lázně byly otevřeny v roce 1930 a fungovaly jako umývárny pro  obyvatele. Domy v Jubilejní kolonii v té době totiž nebyly vybaveny koupelnami. “V přízemí se nacházela čekárna, byla tam také mandlovna a podobné zázemí pro praní a krom toho tady bylo i 20 sprch. V prvním patře se potom nacházelo 9 van a ty právě byly využívány často k těm velkým očistám lidského těla, kam se obyvatelé Jubilejní kolonie docházeli pravidelně, většinou v sobotu, umývat,” říká k historii Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih 

Rekonstrukce bývalých lázní, která si vyžádá zhruba 12 milionů korun, začala v březnu a skončí do konce prázdnin. Zájemci o pronájem nových nebytových prostor najdou podrobnosti na webu nemovitosti.ovajih.cz. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Future Graphics s.r.o. - Veselí nad Lužnicí

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Van Doorne Machinefabriek s.r.o.

od 16 280 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

EbrElektro s.r.o. 2

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků