Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Celá země dál rozvolňuje, na Karvinsku ale některá omezení kvůli Covid-19 stále platí

  • Karviná,

Kvůli situaci na Dole Darkov se v pondělí na Karvinsku nezruší některá vládní nařízení. V neděli odpoledne to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na Karvinsku zůstane stále v platnosti zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních, nepovolí se ani hromadné akce nad 100 osob. 

Opatření bude platit zatím na dobu neurčitou. Podle ministra by to mělo být minimálně dva týdny, kvůli inkubační době nemoci, která je zhruba 14 dní. Další opatření se zatím nechystají, ale ministr je kvůli situaci na Dole Darkov nevyloučil.

"K 16 hodině bylo potvrzeno na základě testování celkem 212 pozitivních případů. 154 nemocných jsou zaměstnanci, z toho 6 pendlerů z Polska, 54 je pozitivních rodinných příslušníků a pak jsou tam 4 zaměstnanci z jiných dolů ČSM a ČSA," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Stále probíhá epidemiologické šetření a mohou se tak objevit další nakažení. Moravskoslezský kraj bude o situaci jednat v pondělí na krizovém štábu. Hejtman zvažuje vyhlášení stavu nebezpečí. Vláda zatím o vyhlášení lokálního stavu nouze neuvažuje.

"Pokud jde o zavření dolu, tak to si myslím, že ještě na místě není. Kolegové udělali maximum proto, aby došlo k zamezení té nákazy. Ve spolupráci s armádou tam bylo odebráno zhruba 2000 vzorků," doplnil Vojtěch.

Podle něj je v OKD také dostatek ochranných pomůcek, zaměstnanci dostávají větší příděl respirátorů.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Česko Evropská Agentura s.r.o. - Jirny

od 14 600 do 14 800 Kč/měsíc

Detail

STARVEST s.r.o. - provozovna

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem

od 9 830 do 11 350 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků