Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlomený sloup vysokého napětí uzavřel hlavní tah mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí

V pondělí ochromila dopravu na frekventované silnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem mimořádná událost. Celou čtyřproudovou komunikaci totiž zatarasily dráty vysokého napětí, které spadly z ohnutého sloupu. Stožár neunesl tlak zlomeného stromu.

Velký šok museli zažít pasažéři osobního vozu, kterým za jízdy na střeše přistály dráty vysokého napětí. Řítili se přitom po čtyřproudé silnici mezi Frýdkem - Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Naštěstí řidič situaci zvládl a policisté pak silnici rychle uzavřeli. Na místo vyrazili energetici i hasiči. Dráty z ohnutého sloupu zatarasily celou silnici.

Vladimír Sobol, mluvčí ČEZ: "Shodou okolností to byl rohový stožár se zlomem kolem 45 stupňů navíc strom na vodiče spadl ve směru tahu vodičů, takže se drát uvolnily a znemožnily průjezd aut."

Dopravní policisté odkláněli dopravu z frekventované silnice po okolních obcích. V Bašce se tak kvůli tomu tvořily zácpy. Mezitím už energetici pracovali na likvidaci problému.

Vladimír Sobol, mluvčí ČEZ: "Naši technici okamžitě vše zabezpečili tak, aby nemohlo dojít ke zranění. Následně odstranili vodiče a umožnili obnovení dopravy. Během dopoledne pak postupně obnovili dodávku proudu."

Energetikům pomáhali také hasiči, kteří kvůli bezpečnosti porazili zbytek zlomeného stromu a zajišťovali také bezpečnost na místě události.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Dvě jednotky hasičů asistovaly pracovníkům energetické společnosti u odstraňování elektrických drátů vysokého napětí, které spadly přes všechny čtyři pruhy silnice 1/56 u Bašky-Hodoňovic, spojující Frýdek-Místek a Ostravici. Dráty spadly na osobní automobil se dvěma pasažéry, ti vyvázli bez zranění. Poškozená byla pouze střecha jejich vozidla. Další škodu způsobil několik desítek metrů před dráty kamion, který při otáčení poškodil dva sloupky plotu, vedoucího kolem čtyřproudé silnice."

Závada byla provizorně odstraněna kolem poledne a ve 12,30 se tak auta mohla na silnici I/56 bezpečně vrátit.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Střední škola zahradnická, Kopidlno, náměstí Hilmarovo 1

od 29 740 do 34 930 Kč/měsíc

Detail

Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, By

od 37 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Havířov-Šumbark M.Pujmanové 17/1151 okres Karviná

od 19 770 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků