Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důl Darkov zastavil těžbu uhlí, v podzemí zůstal omezený počet lidí

  • Karviná,

Vedení společnosti OKD rozhodlo o zastavení těžby uhlí na Dole Darkov. Provoz je omezen pouze na bezpečnostní minimum a v podzemí se pohybuje zhruba 150 zaměstnanců.

Společnost OKD přerušila těžbu uhlí na Dole Darkov. Situací se zabýval také Krizový štáb Moravskoslezského kraje.

David Hájek, ředitel provozu OKD: "V podzemí se pohybuje 150 zaměstnanců, kteří zajišťují bezpečný chod dolu. Takto fungujeme od pátku, abychom dosáhli toho, aby se do práce vrátili jen zaměstnanci, kteří prošli testováním s negativním výsledkem."

V pátek hygienici otestovali 300 lidí, v sobotu dalších 900 a v neděli se podařilo otestovat více než 400 zaměstnanců. V pondělí je naplánováno posledních 100 testů. Nakonec se podařilo otestovat více lidí, než bylo původně naplánováno.

David Hájek, ředitel provozu OKD: "Je to dáno tím, že jsme v širší míře přizvali dodavatelské firmy, které pro nás provádějí práce a jejich zaměstnanci jsou ve styku s těmi našimi."
Pavla Svrčinová, ředitelka KHS: "Ke dni 24. 5. 2020 k 18 00 je hlášeno celkem 212 případů onemocnění v souvislosti s dolem Darkov. Z těchto případů je 154 zaměstnanců dolu, 54 jejich rodinných kontaktů a 4 jiní pracovníci."

Provoz Dolu Darkov je v současné době omezen na bezpečnostní minimum a těžba je přerušena. 

Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD: "Koronavirus ve spojení s velmi nízkými cenami uhlí nás dostal do velmi složité situace. Spojili jsme se s našim akcionářem, abychom tuto situaci řešili a věříme, že náš akcionář nenechá lidi v OKD na holičkách.“

OKD nadále počítá s tím, že by těžba v dolech probíhala minimálně do roku 2025 s tím, že postupně bude docházet k utlumování dolů.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Trelleborg Bohemia, a.s.

od 30 000 do 37 500 Kč/měsíc

Detail

Železárny-Annahütte, spol. s r.o.

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

DOSSAN,soukromá sanitní doprava,společnost s ručením omezeným-pracoviště Bílovec

od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků