Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienici zmírnili v MS kraji některá opatření. Týkají se hlavně koupališť a sportování

Od pátečního poledne zmírnili hygienici v MS kraaji některá protiepidemická opatření. Týká se to hlavně provozu koupališť, kde byl zrušen limit počtu návštěvníků a změn se dočkali i sportovci, kteří mohou sundat roušky i uvnitř budov. Změny se dotkly i některých sociálních zařízení.

Epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji umožnila hygienikům zmírnit některá z opatření, která byla zavedena před třemi týdny. Vzhledem k počasí, které má být v následujících dnech, lidé určitě přivítají, že na koupalištích byl zrušen limit 500 osob.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "V případě umělých koupališť byla stanovena jednotně kapacita všech umělých koupališť, která bude odrážet velikost daného umělého koupaliště a to tak, že se vypouští maximální počet osob 500, nicméně zůstává zachován limit v podobě deseti metrů čtverečních na osobu."

Provozovatel musí také zajistit osobu, která bude na pravidla dohlížet. Rozvolnění se dočkali sportovci. Nemusejí už nosit roušky.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "V případě venkovních hromadných akcí a v případě vnitřních prostor se nově stanoví výjimka z nošení roušek pro sportovce v rámci organizovaného tréninku nebo zápasu, soutěže a podobně."

Hygienici rovněž přesněji specifikovali sociální zařízení, kde není možné přijmout klienta bez negativního testu na covid-19. Chtějí tak vyjít vstříc krizovým centrům, kde lidé potřebují přenocovat jen krátkodobě. Povinnost mít negativní test je tak v zařízeních s dlouhodobým pobytem, jako jsou například domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem či chráněné bydlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy