Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tisíce litrů mléka vytekly, hasiči u převrácené cisterny zasahovali čtyři hodiny

Noční dopravní nehoda zablokovala dálnici D48 u Zelinkovic ve směru na Frýdek-Místek před tunelem Lysůvky. Z převrácené cisterny vyteklo 11 tisíc litrů mléka. Provoz na dálnici musel být přerušen.

video: HZS MSK

U dopravní nehody, které se stala před třetí hodinou ranní, zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů. Řidič cisterny nebyl zraněn.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: „Hasiči průzkumem zjistili, že z cisterny před jejich příjezdem vyteklo přibližně 11 tisíc litrů mléka. Na místo tak dorazili i zástupci Povodí Odry a odboru životního prostředí. Po zadokumentování nehody policisty pomohli hasiči s odpojením vleku od nákladního vozu a uvolnili tak na krátkou chvíli dálnici.“

Zbylé mléko z vleku, přibližně 6 tisíc litrů, následně přečerpal řidič do cisterny tažného automobilu. Poté mohli hasiči přistoupit k převrácení vleku zpět na kola.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: „Pomoci musela těžká technika. Velitel zásahu si na místo události povolal těžkotonážní jeřáb Demag spolu s vyprošťovacím speciálem Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu. S nimi dorazila i pojízdná dílna s technickými prostředky. Mezi nimi byly i zvedací a spouštěcí pneumatické vaky. Hasiči jeřábem opatrně nadzvedli vlek, vaky pod něj podsunuli a začali zvedat. Pro zmírnění dopadu na kola byly připraveny zmíněné spouštěcí vaky, do nichž vlek následně měkce dosedl.“

Po dobu vyprošťování byl na dálnici opět zastaven provoz. Zásah byl ukončen krátce před půl sedmou ranní.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

MOJEPNEU s.r.o. - Kobeřice

od 130 Kč/hod.

Detail

PROSPERITA Písek, z. s.

od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Diecézní charita Brno -Oblastní charita Břeclav - Charitní domácí péče

od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků