Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nošovice investují do nového komunitního centra pro seniory

  • Nošovice,

Nošovice na Frýdecko-Místecku se snaží zvelebovat svou obec tak, aby se tady lidem dobře žilo. Prvním velkým projektem je ochranný val. Ten odděluje obec od automobilky Hyundai, ale protože v posledních letech o několik metrů klesl, neplní svou funkci.

Jiří Myšinský (SNK), starosta Nošovic: „Tím, že dochází k výstavbě jihozápadního rohu, kde vzniknou tři nové haly, jsme dali ze strany obce požadavek, aby došlo k navýšení valu, protože od roku 2006 nám tento val spadl o dva metry. Tím docházelo ke světelnému smogu a lidé si v noci stěžovali, že z výrobních hal jde světlo.“

Obec přispěje ke snížení světelného smogu výsadbou listnatých i jehličnatých stromů… A další velkou investicí je výstavba komunitního domu pro seniory, který bude obec sama provozovat.

Jiří Myšinský (SNK), starosta Nošovic: „Hlavní důvod je ten, že nám v Nošovicích stárne populace a mnoho mladých lidí se stěhovalo do města. Nezůstávali u rodičů. My chceme podpořit jejich návrat a tomu musíme přizpůsobit také to, že některé rodiny nenašly společnou řeč. To byl ten důvod, proč mladí odcházeli, a proto my chceme podpořit to, aby ty rodiny měli i se seniory kvalitní zážitky.“

Komunitní dům nabídne deset nových bytových jednotek pro seniory ve dvou samostatných bungalovech a také centrální budovu pro scházení seniorů – nejen těch ubytovaných, ale i ostatních z obce. Nošovice předpokládají, že k zahájení výstavby tohoto komunitního domu dojde na podzim roku 2021.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy