Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závady na topení způsobily na Karvinsku dva požáry střech

Hasiči vyjížděli v neděli večer na Karvinsku ke dvěma požárům střech. V Petrovicích u Karviné v místní části Prstná hořela střecha a boční zeď restaurace. V Petřvaldu později střecha rodinného domu. Oba požáry má na svědomí pravděpodobně vydatné zimní topení v návaznosti na závadné komínové cesty. Škoda byla dohromady vyčíslena na 700 tisíc korun a nikomu se nic nestalo.

První požár v Prstné byl hasičům oznámen kolem půl osmé večer. Na místo vyjela profesionální jednotka z Karviné a dobrovolní hasiči z Petrovic-Závady a Karviné-Hranic.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V Petrovicích u Karviné, místní části Prstná hořela část střechy a boční zeď restaurace. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a půl, dohašování jim zabralo další více než hodinu. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun."

Další požár přišel zhruba o půl deváté večer. Do Šumbarské ulice v Petřvaldu vyjely čtyři jednotky hasičů. Dvě profesionální z Orlové a ze Slezské Ostravy a dvě dobrovolné z Petřvaldu a Rychvaldu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hořela střecha rodinného domku. Uhašeno bylo za hodinu a půl. Předběžná škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun."

Během obou požárů se naštěstí nikomu nic nestalo.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Za požáry pravděpodobně může vydatné zimní topení, respektive závadné komínové cesty."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ZŠ J. Vohradského ve Šluknově -01 (sídlo)

od 25 470 do 33 930 Kč/měsíc

Detail

Steissen s.r.o. - Jirny

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Bricks Group s.r.o. - Pražákova

od 15 200 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků