Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči pomáhali u vážných dopravních nehod. U dvou odvážel těžce zraněné vrtulník

Hasiči museli v pondělí ráno pomáhat hned u tří vážných dopravních nehod a ve všech případech museli zraněné posádky vozidel vystříhávat hydraulickými nůžkami. Nejvážnější nehoda se stala v Petřvaldu na Novojičínsku, kde se střetl osobní automobil s nákladním.

Krátce po deváté hodině se na silnici mezi Ostravou a Mošnovem v Petřvaldu srazily dva vozy. Na místo nehody vyrazili hasiči z Ostravy, Kopřivnice a také podniková hasiči z Mošnovského letiště. Osobní automobil s náklaďákem se srazily ve vysoké rychlosti na rovné silnici. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Žena neznámé totožnosti byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění v oblasti hlavy, stav pacientky byl kritický. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým letecké záchranné služby transportoval vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava."

Vážná nehoda se stala i u obce Prchalov na sjezdu na dálnici D48. Srazila se dodávka a osobní automobil. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: " V Prchalově se střetl osobní automobil s dodávkou. Zasahovala zde jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Kopřivnice, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Příbora. Hasiči vyprošťovali dva zraněné řidiče obou vozidel pomocí hydraulických nástrojů. 

Další vážná nehoda se stala v Orlové, kde narazil osobní automobil do stromu. Zraněny byly dvě osoby. I v tomto případě museli jednoho pasažéra hasiči z vozu vystříhat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy