Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

20letý podvodník obral o peníze důvěřivé muže z celého Česka, sliboval zaručené sportovní sázky a rychlý výdělek

"Rád bys víc peněz? Pošli mi, co máš, mám zaručený tip na sportovní zápas, vsadím a výdělek ti zašlu." Například tímto způsobem lákal 20letý podvodník peníze od důvěřivých lidí, kteří mu z celé republiky poslali stovky tisíc korun. Mezi podvedenými je i muž z Frýdecko-Místecka.

Případ internetových podvodů, které souvisejí se sportovními sázkami, vyšetřovali policisté obvodního oddělení Frýdek-Místek, těm se podařilo pachatele ustanovit. Obvinění z podvodu si vyslechl od frýdecko-místeckých kriminalistů z oddělení hospodářské kriminality. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Osoby měl oslovovat ze svého profilu na sociálních sítích, zřízeného pro tyto účely a nabízet rychlý výdělek. Jediné co pro to měli oslovení udělat, bylo zaslání financí na jeho účet, o rozmnožení financí se už měl postarat zaručený tip na výhru nespecifikovaného sportovního utkání. Následně měl osoby informovat o výhře, která mnohonásobně převyšovala počáteční vklad, avšak aby výhru vyplatil, požadoval na svůj účet zaslat podíl z výdělku. Bohužel všechny takto oslovené osoby, mu požadované několikatisícové provize z výhry předem zaslaly. Muži se navíc ve většině případů z již jednou podvedených osob podařilo vylákat další finance, například tvrdil, že mu peníze nebyly připsány na účet a požadoval opětovnou platbu, což podvedení bohužel učinili. Jiní dokonce zaslali další vklady na nové a zaručené tipy na výhry." 

Muž svým "klientům" také zasílal fotografická potvrzení o převodu výher. Policie ale zjistila, že transakce vzápětí rušil. Mezi podvedenými jsou muži, kteří podvodníkovi poslali na účet desítky tisíc, jeden z nich dokonce skoro 130.000 Kč. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "K dnešnímu dni policejní komisař eviduje 8 poškozených, není ale vyloučeno, že podvedených je mnohem více. Za výše uvedené podvodné jednání hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na až pět let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy