Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyprošťovací automobil hasiči potřebovali u dvou nedělních nehod, jedna krátkodobě uzavřela nájezd na dálnici

Moravskoslezští hasiči byli v neděli 11. července vysláni ke dvěma téměř souběžným dopravním nehodám. Požadavek na vyslání vyprošťovacího automobilu přišel od nehody na dálnici D1 v Klimkovicích a chvíli na to od nehody v ostravské části Hrabová.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko bylo v neděli o půl druhé odpoledne informováno o dopravní nehodě osobního automobilu na nájezdu na dálnici D1 v Klimkovicích. Vůz skončil mimo komunikaci, řidiče při jízdě pravděpodobně postihla zdravotní indispozice. Velitel zásahu ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu si na místo vyžádal vyprošťovací speciál. K události tak byl vyslán Mercedes Actros Bison, s jehož pomocí byl automobil vytažen na komunikaci." 

Mluvčí hasičů informoval, že nájezd na dálnici byl po dobu zásahu krátkodobě uzavřen. Hasiči byli poté dvě minuty po čtrnácté hodině vysláni do Paskovské ulice v Ostravě-Hrabové k nehodě osobního auta, které skončilo na střeše v příkopu. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči provedli protipožární opatření a k vytažení vozu si povolali vyprošťovací automobil. Ze stanice HZS MSK v Ostravě - Zábřehu tak byl na místo události vyslán speciál Tatra Omars. Ten pomocí hydraulického nakládacího jeřábu automobil postavil zpět na kola na komunikaci. Zasahující jednotky poté zasypaly sorbentem provozní kapaliny, nehoda se obešla bez zranění."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy