Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sloni v ostravské zoo se mají kam schovat. Před sluncem je chrání velký altán

Sloni indičtí z ostravské zoologické zahrady se dosud zdržovali u svého pavilonu. Tedy ve stínu budovy. To se teď změnilo. Ve výběhu nově stojí stínidlo, pod které se vejde celé stádo.

Sloni indičtí na rozdíl od slonů afrických tráví mnohem více času ve stínu než na slunci. V ostravské zoologické zahradě jim chyběl. Poté, co dosloužil malý altán, schovávali se ve stínu pavilonu, kde na ně navíc nebylo moc vidět. Vyřešilo to velké stínidlo, které v zoo nechali vybudovat v blízkosti vyhlídkových míst.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: “Tato konstrukce je skutečně mohutná, je dělaná v provedení antislon, dá se říct, takže udrží i slona v dynamické váze.”
Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), radní MS kraje: “Přispěli jsme částkou milion korun na stavbu toho stínidla. Každý rok to je zhruba ta částka od milionu do milionu a půl korun podle toho, jak je potřeba.”

Stínidlo si sloni ihned oblíbili i proto, že v něm mají zavěšené krmné sítě naplněné senem, které je zabaví na delší čas.

Jana Pluháčková, zoolog, Zoo Ostrava: “Sloni jakožto býložravci spotřebují skutečně velké množství krmení během dne a je potřeba, aby tu potravu přijímali kontinuálně, aby ji nedostali jednorázově ve velkém množství, ale aby opravdu celý den se v podstatě zabavili. Každý z těch slonů sní 50 až 70 kilo.”

Do budoucna ve výběhu slonů přibudou další pískové plochy. Jedna z nich by mohla být vytvořena z tohoto bazénku, který sloni málo využívají.

Ostravská zoo má momentálně 5 slonů indických, z toho 3 samice. Ta nejmladší, která právě dospívá, se tady narodila jako první české slůně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy