Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsáhlý požár penzionu v Žabni zaměstnal desítky hasičů, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

12 hasičských jednotek se postupně sjelo k obrovskému požáru penzionu v Žabni na Frýdecko-Místecku. Událost se obešla bez zranění, ale hasiči museli vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. S ohněm hasiči bojovali téměř tři hodiny, než se ho podařilo lokalizovat. Příčina požáru zatím není známá.

Informaci o požáru dostali hasiči v 16:44. Ohlášeno bylo, že hoří střecha penzionu v Žabni na Frýdecko-Místecku.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu bylo zjištěno, že hoří první nadzemní podlaží a střecha budovy o rozměrech 50 x 15 metrů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu."

V přízemí byla autodílna a patro sloužilo jako prostor pro ubytování. Podle svědků situace na místě nevypadala vůbec dobře. Po 19. hodině ještě objekt stále hořel. Na místě v té době byly čtyři hasičské plošiny a zasahovalo tam 12 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. V budově v době vzniku požáru nebyla žádná osoba, takže nebylo naštěstí nutné nikoho evakuovat.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K zásahu byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Frýdek-Místek, Nošovice, Ostrava-Jih a Ostrava-Fifejdy, podnikoví hasiči firmy Lenzing Biocel Paskov a dobrovolní hasiči obcí Žabeň, Frýdek-Místek, Paskov, Brušperk, Krmelín, Sedliště a Vratimov."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Na místo se sjeli policisté oddělení hlídkové služby a okolních obvodních oddělení frýdecko-místeckého územního odboru, aby zajistili hladký průjezd a příjezd požární techniky."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy vnitřkem objektu, pomáhali s vyklízením hořlavých předmětů z prostor autoservisu a rovněž před požárem chránili přilehlý vedlejší objekt. S hašením a rozebíráním vnějšího pláště střechy vydatně pomáhala výšková technika."

Na potoce Olešná bylo zřízeno čerpací stanoviště, cisterny jezdily pro vodu rovněž do areálu firmy Lenzing Biocel. Pro rychlou výměnu lahví se vzduchem v dýchacích přístrojích byl na místě protiplynový automobil.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zásah komplikovalo velmi silné zakouření v podkroví, hasiči využívali termokamery a trhacími háky rozebírali konstrukce podhledů tak, aby se dostali ke všem možným ohniskům a zabránili tak dalšímu šíření."

Požár se podařilo lokalizovat deset minut před dvacátou hodinou. Až do rána na místě zůstala na dohled místní jednotka, svými cisternami je v noci doplňovali hasiči z Paskova a Krmelína. Škoda se už teď odhaduje na několik milionů korun.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Policisté počkali na uhašení požáru a objekt střežili do vychladnutí, aby mohli ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů zajistit stopy a začít zjišťovat příčiny vzniku požáru."

Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda přesáhne dle předběžných odhadů milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy