Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Žabni zachvátily plameny penzion. Škoda přesahuje milion korun

V pondělí odpoledne zachvátily plameny podkroví a střechu penzionu Statek v Žabni na Frýdeckomístecku. Oheň byl rozsáhly a hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Po příčinách nyní pátrají odborníci.

Patnáct minut před 17 hodinou přijalo Integrované bezpečnostní centrum v Ostravě tísňové volání z obce Žabeň na Frýdeckomístecku. Svědek oznamoval, že hoří penzion Statek. V přízemí objektu je navíc i autodílna.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MS kraje: "Po příjezdu na místo události byla požárem zasažena celá střecha objektu o půdorysu přibližně 50 x 15 metrů. V jeho přízemí byla autodílna, patro sloužilo jako prostor pro ubytování. Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy vnitřkem objektu, pomáhali s vyklízením hořlavých předmětů z prostor autoservisu a rovněž před požárem chránili přilehlý vedlejší objekt. S hašením a rozebíráním vnějšího pláště střechy vydatně pomáhala výšková technika."

Kvůli velkému rozsahu požáru bylo na místo postupně vysláno 12 profesionálních i dobrovolných jednotek z Frýdku- Místku a okolních obcí. 

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MS kraje: "Na potoce Olešná bylo zřízeno čerpací stanoviště, cisterny jezdily pro vodu rovněž do areálu firmy Lenzing Biocel. Pro rychlou výměnu lahví se vzduchem v dýchacích přístrojích byl na místě protiplynový automobil."

Hasičům se velkou část penzionu podařilo zachránit. V úterý se na místo vydali hasičští vyšetřovatelé společně s kriminalisty, aby pátrali po příčinách. 

pracovnice penzionu Statek: "Naštěstí nejsou zničené všechny pokoje, takže fungujeme dále."

Škoda je odhadována přibližně na milion korun. Podle našich informací mohl oheň vzniknout v souvislosti s opravou rozvodné skříně. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy