Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž uklouzl a spadl ze srázu u Vysutého vodopádu v Beskydech, na místo letěl vrtulník záchranářů

Devětadvacetiletý muž v těžko přístupném terénu u Vysutého vodopádu na Frýdecko-Místecku uklouzl a spadl ze srázu. Incident se stal v neděli 15. srpna 2021 v jedenáct hodin dopoledne. Na pomoc zraněnému vyrazili záchranáři ZZS MSK a také členové Horské služby. Na místo vzlétl i vrtulník LZS Ostrava. O zásahu informoval mluvčí ZZS MSK Ladislav Lang.

Zdravotníci dostali informaci o pádu muže z výšky. Vysutý vodopád se nachází pod vrcholem Čupel nedaleko Prašivé. Místo je ve velmi těžce přístupném terénu. Vrtulník vysadil lékaře u horního konce vodopádu. 

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Zraněný se záchranáři komunikoval a uváděl, že byl chvilku v bezvědomí. Stěžoval si na bolest hlavy a pravé dolní končetiny pod kolenem. V důsledku pádu utrpěl tržnou ránu na hlavě a četné oděrky. Pacient byl zajištěn přímo ve svahu do vakuové matrace a poté s pomocí pevných nosítek a navijáku s kladkou transportován nahoru nad vodopád na lesní cestu. Zde byl uložen do vozu HS a přesunut na Prašivou. Tady byl přeložen do sanitního vozidla a převezen na urgentní příjem do nemocnice ve Frýdku-Místku."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy