Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První moravskoslezské jazykové gymnázium slaví 30 let. Uspořádalo obří sraz

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě letos slaví 30 let. Jeho historie se začala psát v září roku 1991, kdy bylo založeno jako jediné gymnázium v MS kraji se zaměřením na živé jazyky a dodnes je velkým lákadlem i pro studenty z jiných koutů republiky.

Letošní rok se v Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě nese v duchu oslav. Na 30tiny uspořádalo mimo jiné obří školní sraz, na kterém se sešli nejen současní, ale i bývalí učitelé a vedení školy a také bývalí studenti.

Jiří Hruška, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida: "Což je mimořádná událost, protože my jsme škola, která má obrovskou spádovost. Jezdí nám sem pořád studenti dokonce ze zlínského, olomouckého kraje a tak dále."

Anketa: účastníci srazu: “Bylo to tady úžasné, nádherné, skvělé. Nejlepší ostravské gymnázium.

"Byl jsem tam dva roky a prostě musím říct, že to byly asi nejlepší dva roky mého života."

Na oslavy gymnázia přijela i francouzská delegace.

Eric Playout, atašé pro francouzský jazyk: “Je to spolupráce v rámci evropské sekce, která trvá už přes 10 let a spočívá to v tom, že je posílená výuka francouzštiny. Učí se v ní dějepis, zeměpis a hudební výchova a brzy to možná bude i sport.”

Gymnázium se neustále rozvíjí. K 30tinám dostalo upravený prostor před hlavním vstupem a chce se také více otevřít lidem. Plánuje proto výstavbu komunitního centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy