Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalé lázně Jubilejní kolonie jsou po rekonstrukci plně obsazeny. V přízemí vznikla kavárna

Někdejší objekt lázní ve Velflíkově ulici v Jubilejní kolonii v Hrabůvce získal původní vzhled a už je také plně obsazený. Vznikly v něm nebytové prostory, kde našly zázemí různé firmy. Přízemí slouží jako kavárna.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já jsem velmi mile překvapená, že se nám podařilo veškeré prostory v tomto objektu tak velmi rychle obsadit a opravdu velmi mě těší, že i v této složité době jsme našli nájemce, který byl schopen otevřít v přízemí tohoto objektu kavárnu.”

Pavel Břenek, provozovatel kavárny: “Kavárna disponuje schodolezem, který byl pořízen ze strany městského obvodu a taky bezbariérovou toaletou, čímž jsme kavárnou přátelskou handicapovaným."

V kavárně je také dětský koutek a své zboží tady vystavují i regionální výrobci. Navíc tady vznikla i malá galerie.

Pavel Břenek, provozovatel kavárny: “Vytvořili velice příjemné místo jak pro handicapované, tak jsme dali příležitost i místním umělcům žijícím v Jubilejní kolonii."

Anketa: návštěvníci kavárny: “Tady ta kavárna se mi moc líbí. Barvičky, všechno je takové stylové. Myslím si, že určitě je tady něco takového třeba."

“Nádherné, já pocházím tady odsud, nebydlím daleko a je to krásné. Akorát jsem o tom vůbec nevěděla."
Kdysi se v přízemí objektu nacházela čekárna, mandlovna, prádelna a sprchy. V prvním patře pak bylo 9 van, kam se obyvatelé Jubilejní kolonie chodili většinou v sobotu umývat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy