Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do bazénu Sanatorií Klimkovice v noci spadlo krytí stropu, z bezpečnostních důvodů je dočasně uzavřen

Během noci na pátek spadlo v bazénu Sanatorií Klimkovice designové krytí stropu. Na havárii přišla obsluha bazénu před šestou hodinou ranní. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Bazén je z bezpečnostních důvodů uzavřen, další provoz lázní ale omezen není.

K incidentu naštěstí došlo v nočních hodinách, kdy je bazén uzavřen. Padající krytí v provozní době by totiž mohlo ohrozit bezpečnost lidí. Lázně byly podle projektu z konce osmdesátých let postaveny v polovině let devadesátých, jde tedy o poměrně nový objekt.

Jozef Dejčík, jednatel Sanatorií Klimkovice: „Je pro nás šok, že se mohlo něco takového stát. Před dvanácti lety, před koupí areálu, jsme samozřejmě prověřovali technický stav všech budov, pravidelně kontrolujeme veškeré bezpečnostní zajištění. Nyní musíme zjistit, zda v tomto případě šlo o projekční, konstrukční nebo stavební pochybení, protože přece není možné, aby za standardních okolností v relativně novém objektu selhaly závěsné systémy designových prvků, které musí být podle předpisů konstruovány na daleko vyšší než skutečnou zátěž. Omlouváme se všem našim klientům, které mohla destrukce designových prvků bazénu ohrozit." 

Sanatoria Klimkovice zároveň nechaly zkontrolovat stav všech dalších designových a stavebních stropních prvků, podobný byl ale umístěn pouze nad bazénem v léčebně pro dospělé. Stavební kontrola žádné další místo, které by mohlo kohokoliv ohrozit, nenalezla. Další provoz lázní proto není nijak omezen.

Podle mluvčí Ivany Gračkové se Sanatoria Klimkovice zároveň omlouvají svým klientům, kteří nyní nemohou bazén využívat. Všichni, kteří přišli o plánované procedury cvičení v bazénu, dostanou náhradní lázeňské procedury. Pro veřejnost byl bazén, stejně jako celý areál lázní, uzavřen už od listopadu kvůli zhoršující se epidemiologické situaci a riziku zavlečení onemocnění covid-19.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy