Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě rozšiřují Montessori výuku. Nově bude i v MŠ Ukrajinská

V Ostravě-Porubě se rozšíří Montessori vzdělávání. Zatímco letos tady otevřeli historicky první Montessori třídu na Základní škole Ukrajinská, už příští školní rok k ní přibude další. Tentokrát bude určena pro předškoláky.

V Mateřské škole Ukrajinská v září příštího roku otevřou třídu s Montessori prvky. Dosud tuto alternativní předškolní péči zajišťovalo pouze rodinné centrum Kaštánek, kde se sdružují rodiče, které této výuce věří.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Vycházíme vstříc jednak požadavkům rodičů, kteří nejsou úplně spokojeni s klasickým školstvím, s klasickým vzděláváním a jednak potřebám dětí, které potřebují trochu jiný přístup."

V současné době ve školce probíhají veškeré přípravy. Modernizuje se nábytek a obměňují pomůcky.

Adéla Mikesková, ředitelka MŠ Ukrajinská: “Paní učitelky, které tady v této třídě učí, momentálně absolvují dlouhodobý kurz Montessori pedagogiky, mají i krátkodobé kurzy v rámci své vlastní aktivity tak, aby opravdu na začátek školního roku a na otevření této třídy byly maximálně připraveny.”
Adéla Ziegelbauerová, učitelka MŠ Ukrajinská: “Strašně moc se těšíme na tu možnost pracovat s opravdovými pomůckami typu růžová věž, dřevěné hnědé schody, tyče a poskytnout dětem první základ pro jejich další rozvíjení na ZŠ.”

Právě Montessori třída bude přípravnou třídou pro pokračování Montessori výuky na Základní škole Ukrajinská, která tam úspěšně funguje od letošního roku.

Bližší informační schůzka ohledně Montessori třídy proběhne s rodiči v lednu, nebo v únoru. Podrobnosti najdete přímo na webu radnice, nebo přímo MŠ Ukrajinská. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy