Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu opravili další historický dům. Brzy se do nich přestěhují noví nájemníci

Na Jihu Ostravy prošel kompletní rekonstrukcí další z historických domů v Jubilejní kolonii. Získal tak původní vzhled a budoucí nájemníci se mohou těšit na bydlení v reprezentativní lokalitě obvodu. S rekonstrukcí prvních domů v Jubilejní kolonii se začalo v roce 2001. 23 objektů je památkově chráněných.

Rekonstrukce bytového domu v ulici Jubilejní 73 v Ostravě-Hrabůvce se chýlí ke konci. Veškeré práce by měly skončit do 14 dnů.


Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Byty prošly kompletní rekonstrukcí, došlo k výměně všech vnitřních rozvodů, jsou zde nové kuchyňské linky, nové koupelny a veškeré nové vnitřní vybavení bytů. Od 12. ledna nabídneme k pronájmu 4 byty o velikosti 2+1 a výměře zhruba 66 metrů čtverečních."

Celý dům byl před rekonstrukcí prázdný. Lidem, kteří v něm bydleli, radnice nabídla nové bydlení ve svých volných bytech.

Petr Sedláček, jednatel realizační firmy: "Dělali jsme úplně všechno, dá se říct od fasády, přes vnitřní rekonstrukci komplet včetně podlah, omítek, stropů s tím, že vlastně většinou problémy byly s dodávkami materiálů tak, jak je v dnešní době vlastně dané situací, která je ve světě i u nás na trhu."

Rekonstrukcí prošla i střecha a sklepy, dům má nová okna a také balkony, které vznikly vybouráním oken nevytápěných částí bytů. 

Petr Sedláček, jednatel realizační firmy: "Původně tady byla vlhkost. Tu jsme odstranili tím, že jsme zvenku i zevnitř dělali odkopy a sanace. Takže tím pádem by už mělo být všechno v pořádku. Termín byl 4 měsíce, díky tomu, co se děje na stavebním trhu, bude to 5."

Zájemci o tyto nově zrekonstruované byty mohou podávat žádosti do 21. února letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy