Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Jihu si stále stěžují na hluk a nepořádek. Kontroly bytů proto pokračují

Radnice Ostravy-Jihu pokračuje v kontorlách obecních bytů. Těch má ve správě více než 5 tisíc. Lidé si totiž stále stěžují na rušení nočního klidu a nepořádek ve společných prostorách. Pokud viník nezjedná nápravu, musí se z bytu odstěhovat.

Kontroly obecních bytů v Ostravě-Jihu nekončí. Tentokrát si radnice vzala na mušku byty v Domě s pečovatelskou službou na ulici Horymírova. Během dvou dnů zkontrolovala všech 150 bytů.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Opětovně jsme kontrolovali technický stav bytů a zda nájemníci užívají byt v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem.”

Kontrolu těchto bytů měla radnice v plánu už na loni na podzim. Vzhledem k pandemii koronaviru to ale nebylo možné.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Výsledky z těchto kontrol nás velice mile překvapily a potěšily, protože všichni nájemníci měli čisto, měli krásně uklizeno a vůbec na nic jsme nepřišli.”

Anketa: nájemníci DPS Horymírova: “Bydlí se mi tady dobře. Žádné problémy, postarají se o nás. Je tady takové klidné soužití.”

"Bydlí se mi tady pěkně, mám bezbariérový byt, takže krásný. Uklízím si sám zatím, zatím nepotřebuju pečovatelky, zatím jsem soběstačný. I si vařím, takže v pohodě.”

Obvod provádí kontroly bytů už od roku 2017.

Petr Bidzinski, odbor vztahů s veřejností, MOb Ostrava-Jih: “Celkem bylo provedeno více než 800 kontrol bytových jednotek a vzhledem k porušení smlouvy se muselo vystěhovat 60 nájemců.”

Kontroly dalších bytů v obvodu na sebe nenechají dlouho čekat.

Nahlásit chybu


K tématu
PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JASPA s.r.o., Ostrava (Slavíkova)
Ostrava
od 10 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail