Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V areálu bývalého dolu Barbora se uskutečnil první trvale udržitelný festival reBarbora Open Music

V Karviné-Dolech se uskutečnil výjimečný festival nazvaný reBarbora Open music. Šlo o první trvale udržitelný festival v České republice vůbec. Kromě koncertů a bohatého doprovodného programu bylo jeho hlavním cílem minimalizovat zatížení životního prostředí.

Areál bývalého dolu Barbora ožil prvním velkým a v republice výjimečným festivalem reBarbora Open Music. Od tradičně známých festivalů se lišil tím, že měl za cíl minimalizovat zatížení životního prostředí. 

Matěj Ostárek, spoluorganizátor festivalu: "Trvalá udržitelnost byl záměr a trochu oříšek pro nás, ale myslím, že jsme se s tím poprali na výbornou. Je to v tom, že se snažíme produkovat co nejméně odpadu, energii se snažíme používat z obnovitelných zdrojů, jako třeba vodíkové centrály. Všechny obaly jsou vratné."

Festival se skládal ze tří základních zón, hudební, komunitní a udržitelné.

anketa: návštěvníci festivalu: "Byl jsem zvědavý, co se tady z toho areálu stane." "Já jsem si to moc užila, Richard Muller to úplně rozjel, byl fakt v dobré formě. A víc takových festivalů v těchto objektech."

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK: "Na to, že reBarbora je 1. ročník, tak si myslím, že technicky, organizačně i co se týká zázemí a dalších doprovodných aktivit, je výborně připravený."

Komunitní rodinná zóna byla složena ze stanovišť neziskových organizací Karvinska. Ty se tady nejen pro návštěvníky prezentovaly, ale nabízely i zábavu a doprovodný program uvnitř i venku, třeba cirkusové workshopy.


Nahlásit chybu


K tématu
Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail