Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Převrácené auto s karavanem zablokovalo přivaděč k dálnici D1 u Hladkých Životic

Nehoda osobního auta s přívěsným karavanem zablokovala v pátek 15. července 2022 večer silnici I/57 u Hladkých Životic. Pět lidí, kteří cestovali uvnitř, vyvázlo bez zranění. Osobní vůz po nehodě zůstal spojen s přívěsem a skončil se zadními koly ve vzduchu.

Nehoda byla ohlášena kolem půl osmé večer, operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS MSK v Bílovci. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči detektorem úniku plynu zkontrolovali, zda nebyly při nehodě poškozeny tlakové láhve s propanbutanem, které jsou součástí vybavení karavanu. Po provedeném průzkumu a základní dokumentaci události ze strany policistů hasiči nadzvedli zadní část osobního automobilu vysokotlakým pneumatickým vakem, aby odlehčili tažné zařízení a soupravu tak rozpojili. Vůz byl pojízdný, jeden z jízdních pruhů se díky tomu podařilo krátce po dvacáté hodině uvolnit pro kyvadlový provoz. Pro postavení karavanu zpět na kola si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil Tatra Omars ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu, spolu s ním přijela pojízdná kontejnerová dílna s vázacími prostředky a především s nízkotlakými vaky. Ty jsou určeny pro šetrné stavění vozidel zpět na kola. Hasiči nafoukli trojici vaků vedle převráceného karavanu a silným navijákem vyprošťovací Tatry ho do nich položili. Poté vzduch kontrolovaně a pomalu vypustili." 

Podle mluvčího hasičů byla komunikace zcela uvolněna deset minut po půl desáté večer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy