Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes tisíc policistů hlídalo na dušičky silnice v Moravskoslezském kraji

Policisté mají za sebou týden dopravních kontrol a hlídkování u hřbitovů v Moravskoslezském kraji. Během dopravně bezpečnostní akce zjistili 1 408 přestupků a na pokutách vybrali téměř 710 tisíc korun. Nejčastějšími prohřešky bylo překročení povolené rychlosti a držení telefonu za jízdy.

Silnice v Moravskoslezském kraji hlídalo od 26. října do 2. listopadu přes 1 000 policistů. Zaměřili se převážně na místa, kde byl předpokládaný zvýšený provoz. To byly nejen hlavní tahy, ale i okolí hřbitovů a příjezdové cesty k nim.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Jejich úkolem bylo mimo jiné v případě potřeby regulovat a řídit provoz a dbát na bezpečnost nemotorizovaných účastníků silničního provozu. Vždyť vzhledem ke změně času se od neděle začalo stmívat již v odpoledních hodinách, což v mnohých situacích může být dalším rizikovým faktorem."

Celkem zjistili 1 408 přestupků, z nichž 1 345 vyřešili na místě v příkazním řízení udělením pokut v celkové výši téměř 710 tisíc korun a 63 oznámili příslušným obecním úřadům.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Nejčastěji zjištěným přestupkem bylo překročení maximální povolené rychlosti (265 řidičů), následovalo držení telefonní přístroje nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení během jízdy (234 řidičů). Nevyhovující technický stav policisté zjistili u 195 vozidel, dálniční známkou na zpoplatněných úsecích nebylo opatřeno 128 vozidel."

15 řidičů sedlo za volant pod vlivem alkoholu. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Jelikož u 4 z nich se zjištěná hodnota vyšplhala nad 1 promile, policisté s nimi zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání čelí také řidič, který měl řízení zakázáno. Dalšího závažného porušení se dopustilo 8 řidičů, u kterých policisté zjistili požití jiných návykových látek."

Zákon o silničním provozu nerespektovalo také 23 cyklistů a 19 chodců, přičemž v jejich případě šlo převážně o přestupky v souvislosti s přecházením komunikací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy