Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podle odvolacího soudu lékař nepochybil. Nic prý nenasvědčovalo úrazu hlavy

Odvolací soud v Ostravě osvobodil lékaře novojičínské nemocnice, který byl okresním soudem odsouzen za odbyté ošetření zraněné ženy. Ta totiž ochrnula kvůli krvácení do mozku. Podle odvolacího soudu lékař postupoval správně, protože zranění hlavy nic nenasvědčovalo.

V březnu roku 2018 se obrátil dnes 30leté Gábině z Šenova život naruby. Šla na diskotéku do Nového Jičína a pak už si toho moc nepamatuje. Probudila se za několik dní ve Fakultní nemocnici Ostrava, kde ji prý zachránili život v poslední chvíli. Bohužel ale kvůli krvácení do mozku ochrnula. 

Gabriela Petřkovská (natočeno 2020): "Změnil se mi život. Šla jsem na diskotéku na ples a vzbudím se s plínkou. Nehýbala jsem ničím, nemluvila. Bylo to hrozné."

Od matky se pak dozvěděla, že si ji vyzvedli v novojičínské nemocnici, kde jim lékař řekl, že je pouze opilá. Přitom záchranná služba ji z diskotéky do nemocnice převezla kvůli pádu, při kterém se měla podle svědků uhodit do hlavy. Doma ji nechali spát, ale když se dlouho nebudila, zavolali záchranku, která ji odvezla do ostravské nemocnice. Lékař byl pak za nedbalost odsouzen k pokutě a zákazu služeb na pohotovosti. Odvolal se a odvolací soud v Ostravě ho nyní obžaloby zprostil. 

předsedkyně senátu odvolacího soudu: "Z podnětu odvolání obžalovaného MUDr. Petera Kolmana se napadený rozsudek zrušuje v plném rozsahu."  

Odvolací soud neshledal v postupu lékaře žádné pochybení, protože prý nic nenasvědčovalo úrazu hlavy. Podle státní zástupkyně, která zvažuje dovolání, ale měl nechat udělat rentgen, protože od záchranné služby prý informaci o možném úrazu hlavy měl. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy