Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři lidé se popálili elektrickým proudem v Ostravě a Bohumíně

Moravskoslezští záchranáři zasahovali během pondělí u dvou případů popálení elektrickým proudem. Události se odehrály v Ostravě a Bohumíně a ošetřit bylo nutno celkem čtyři pacienty.

K první události vyjížděly posádky do průmyslového areálu v Ostravě po dvanácté hodině. Nahlášen byl úraz elektrickým proudem u tří pracovníků.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci, zraněným pomáhali také podnikoví zdravotníci."

Dva muži a žena byli podle informací, které mají záchranáři k dispozici, zasažení při práci elektrickým obloukem vysokého napětí.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ZZS poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči dvěma pacientům. Devětapadesátiletý muž utrpěl vážné popáleniny hlavy, dýchacích cest, krku a horních končetin. Záchranáři mu podali léky, kyslík a ošetřili popálené plochy. Muž ve věku dvaceti let byl popálen na hlavě a horních končetinách, jeho postižení bylo lehčího charakteru. Oba pacienty týmy ZZS transportovaly do ostravské Fakultní nemocnice."

Před třiadvacátou hodinou pak dvě posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v bohumínské firmě, kde došlo k popálení proudem vysokého napětí u sedmapadesátiletého muže.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ošetřen byl s poraněním prstů horní končetiny a poté přepraven k poskytnutí další péče do nemocnice v Karviné."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy