Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději si chtěli nařezat dřevo a zatopit, ale chyběl jim benzín do motorové pily, navrtali proto nádrže aut

Docela nezvyklý důvod uvedli muži, kteří se v Třinci rozhodli navrtat nádrže dvou vozidel. Poté, co je velmi rychle zadržela policie, vypověděli, že si chtěli zatopit, ale chyběl jim benzín do motorové pily, kterou by si nařezali dřevo. Teď jim opět hrozí “chládek”, a to až dvouletý.

Podle policie, která případ zveřejnila, jsou obviněni dva muži - sedmašedesátiletý a osmnáctiletý muž. Své role si rozdělili.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Sedmašedesátiletý muž „jednal“, zatímco osmnáctiletý mladík hlídal okolí. V prvním případě si měli v brzkých ranních hodinách vyhlédnout zaparkované vozidlo, kdy starší z mužů pak měl zespod automobilu natlouct samořezný šroub do palivové nádrže. Jakmile začalo palivo vytékat, zjistil, že se jedná o naftu a než stačil díru ucpat, měli být vyrušeni majitelem vozidla a z místa utéci. O několik hodin později si vyhlédli druhé vozidlo, kde měl opět starší muž do palivové nádrže navrtat díru.”

I tentokrát je vyrušila majitelka auta. V tomto druhém případě ale neutekli a brzy je zadržela přivolaná policejní hlídka.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Způsobená škoda na obou vozidlech se vyšplhala na bezmála 20 tisíc korun. Třinečtí policisté oběma mužům sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinů krádeže ve stádiu pokusu a poškození cizí věci, mladšímu z nich pak formou účastenství. Za uvedené skutky jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy