Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezávislé vesnické ženy pořádaly vánoční jarmark pro dobrou věc

Předvánoční atmosféru si mohli v sobotu užít lidé, kteří navštívili jarmark v Horním Sklenově, který je součástí Hukvald. Spolek nezávislých vesnických žen klade důraz především na to, aby se na jarmarku nabízely zejména lidové a rukodělné výrobky.

Vánoční jarmark v Horním Sklenově se letos opět setkal s velmi velkým zájmem návštěvníků. Ti procházeli kolem desítek stánků s tradičními výrobky, uzeninami a občerstvením. 

Tereza Bartulcová, Spolek nezávislých vesnických žen: “My máme tuším 10. ročník, původně jsme začínali se dvěma stánky a teď už to Spolek nezávislých vesnických žen. To jsou strašně fajn ženské, které se do toho pustily, protože v malém počtu už se to dělat nedalo. A letos máme rekordních 71 stánků. Měly tady být rukodělné výrobky, domácí věci a chceme, aby ta laťka byla stejná, aby lidé chodili v krojích, aby to bylo vesnické a tradiční. Máme tady ruční kolotoč, koně, kováře a lidé si řeknou mezi sebou a každý rok jich přichází více. Letos máme i vystoupení zpěváků ze školy, kteří zpívají zhruba každé dvě hodiny u roubenky.”

Nezávislé vesnické ženy však na přípravu jarmarku nebyly samy. Vydatně jim pomohli jejich muži.

Libor Koller, muži podporující své ženy: “Je to takové trochu složité. My se snažíme pomáhat místním spolkům a místním našim ženám, takže my dostane za úkol a ten musíme splnit. Děláme to všichni ve svém volném čase a vydělané peníze se investují do našich dětí, které jsou u hasičů, fotbale, skautech.”

Své vlastní rukodělné výrobky na jarmarku prodávaly i šikovně děti.

anketa: “Já jsem dělala háčkované velrybky a chobotničky. Dělal jsem je doma, nebo když jsem byla na ledovci a taťka mi tady dal prodejní stoleček. mělo to úspěch, za hodinu to bylo prodané.”

Od rána byla celá ulice plná lidí, kteří si přišli vybrat vánoční dárky nebo se jen pobavit a užít příjemnou atmosféru.

anketa: “Přijela jsem z Nového Jičína, jsme tady poprvé a je to tady moc hezké. Je to tady všechno domácí a je to moc hezké. Přišli jsme tady s rodinou na pozvání mé kolegyně z práce.”
anketa: “Mi se tady moc líbí, jak na začátku vyrábějí pravítka. Koupila jsem si motýlka a jezdila na koni.”
anketa: “Já jsem z Fryčovic, to je tady kousek a jsem moc nadšená. Je strašně hezké, že spousta lidí ještě dělá ručně krásné výrobky. Minulý rok jsem přišla až kolem 15. hodiny, což bylo pozdě, proto jsem letos přišla dříve.” 

Vánoční jarmark v Horním Sklenově se po deseti letech zařadil mezi tradiční akce a nezbývá než doufat v jeho další úspěšné ročníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy