Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla patnáctiletému Tomášovi, může podstoupit další rehabilitace

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu udělala radost další rodině. Díky vašim příspěvkům se podařilo vybrat 65 tisíc korun na vertikalizační stojan a rehabilitace pro 15 letého Tomáška, který je kvůli dětské mozkové obrně upoutaný na vozík.

Dobrá věc se opět podařila. Porubané už díky své štědrosti pomohli šesti zdravotně hendikepovaným lidem, z toho pěti dětem. Aktuálně Tomáškovi.

Radka Berková, maminka Tomáše: “Já jsem strašně ráda, že to vyšlo, že lidi byli tak hodní a Tomáškovi přispěli jak na transparentní účet tak do kasičky. Tím nám strašně moc ulehčili můj život, protože Tomáška už opravdu dát do stojánku bylo pro mě hodně těžké, takže jsme za to moc rádi. Tomášek vlastně i tím bude moct podstoupit další sadu rehabilitací v centru Arkada, kde je dlouholetým klientem. Takže jsme strašně moc rádi, všem moc děkujeme a jsou to prostě andělé.”

Šek na 65 tisíc korun rodině slavnostně předalo vedení radnice v kulturním domě Poklad. I toto zařízení spolu se známým hercem Jaroslavem Duškem pomohlo. Věnovalo 22 tisíci korun ze vstupného z jeho představení Čtyři dohody.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Musím říct, že jsem moc ráda, že se to povedlo ještě před Vánocemi, protože jsme se dneska bavili s jeho rodiči, že je to takový předčasný vánoční dárek, na který se dlouho těšili a chtěla bych poděkovat všem, kteří do sbírky přispěli a hlavně nám pomohla akce Zažít Porubu jinak, kde se díky gulášům a dalším doprovodným akcím vybrala docela pěkná částka.”

Do sbírky Srdce pro Porubu můžete přispívat dále. Radnice už vybrala dalšího chlapce, 6 letého Matěje, který vaši pomoc potřebuje.

Matěj trpí vzácným vrozeným onemocněním zvaným Kartagenerův syndrom.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy