Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě auta se srazila u železničního přejezdu v Kunčicích pod Ondřejníkem, zřejmě kvůli kolapsu jednoho z řidičů

U železničního přejezdu v Kunčicích pod Ondřejníkem se v neděli 27. listopadu 2022 srazila dvě osobní auta. Podle mluvčí PČR za střetem stála pravděpodobně zdravotní indispozice jednoho z řidičů. Provoz na trati i na silnici II/483 musel být kvůli kolizi a následnému vyšetřování zastaven.

Nehoda se stala asi čtvrt hodiny po jedenácté dopoledne.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Řidič vozidla Volvo, ročníku 1982, zřejmě kvůli náhlým zdravotním problémům nezvládl řízení a střetl se s protijedoucím vozidlem Škoda u železničního přejezdu. Na místě zasahovaly i další složky IZS.

Ve vozidle Volvo, které zůstalo stát na železničním přejezdu, cestovaly tři osoby, dvě z nich se při střetu zranily. Na místě zasahovali také drážní hasiči a vrtulník LZS Ostrava.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Pomoci vyjela lékařská rendez-vous a zdravotnický tým, k misi vzlétl rovněž vrtulník letecké záchranné služby. Čtyřicetiletého řidiče pravděpodobně postihla náhlá zdravotní indispozice se ztrátou vědomí a došlo ke střetu osobního vozidla s jiným automobilem. Poškozeny při nárazu přitom byly také závory u železničního přejezdu, v jehož blízkosti se událost odehrála. Pacient utrpěl těžké zranění dolní končetiny a příznaky svědčily i o otřesu mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili do ostravské Fakultní nemocnice. Druhý účastník nehody, který byl totožného věku, musel být ošetřen s poraněním hlavy a dolní části zad. Týmy jej zajistily krčním límcem a uložily do podtlakové matrace. Poté byl přepraven na urgentní příjem frýdecko-místecké nemocnice.”

Druhé vozidlo, Škoda Octavia, skončilo desítky metrů od přejezdu a nárazem poškodilo plot na pozemku vedle silnice.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Ve vozidle Škoda jela pouze řidička, ta zranění neutrpěla. Dechová zkouška u ní byla ní byla negativní. U řidiče vozu Volvo byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení.”
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a spolu s nimi dobrovolní hasiči z Frýdlantu nad Ostravicí a podniková jednotka Správy železnic. O dvě zraněné osoby se postarali zdravotníci, na místě přistál i vrtulník. Do události nebyl nijak zapojen vlak. Jedno z vozidel poškodilo závoru na železničním přejezdu, druhé skončilo v plotu u rodinného domu. Hasiči provedli na havarovaných automobilech protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní náplně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy