Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víkendová kutilská pohroma: tři zranění při práci s motorovou pilou, na pomoc musel i vrtulník

Pěkné předjarní počasí přivedlo o víkendu k práci s motorovou pilou spoustu domácích kutilů. Práce tří z nich ale v sobotu skončila předčasně, utrpěli totiž zranění, která museli ošetřit zdravotníci na Opavsku a Frýdecko-Místecku. Některá z nich byla velmi vážná a neobešla se bez leteckého transportu.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: “K prvnímu případu v obci Mokré Lazce vyjela posádka RZP z Opavy a vzlétl vrtulník z Ostravy krátce po čtvrt na dvanáct dopoledne. Osmačtyřicetiletý muž utrpěl tržně-řezné poranění v oblasti dlaně levé ruky. Po poskytnutí přednemocniční lékařské pomoci byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě na úrazovou ambulanci.”

Jen o deset minut později záchranáři museli vyrazit na pomoc třicetiletému muži do Řepiště na Frýdecko-Místecku. Po kontaktu s motorovou pilou utrpěl řeznou ránu v oblasti palce pravé ruky. Tento případ ale nebyl poslední.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: “Osm minut po půl čtvrté hodině odpoledne vyjela pozemní posádka RZP z Jablunkova a vzlétl vrtulník LZS do obce Milíkov ke čtyřiapadesátiletému muži. I on při práci s motorovou pilou utrpěl poranění v oblasti levé ruky a zápěstí, přičemž u něj došlo k tepennému krvácení. Po poskytnutí přednemocniční pomoci byl rovněž letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán zdravotníkům na úrazovou ambulanci.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy