Skoro dva roky byl bez vody, teď se Čerťák znovu napouští. Lidé se možná budou koupat už příští rok

Skončila oprava nádrže Čerťák u Nového Jičína. Bez vody byla téměř dva roky. Její hladina by se měla znovu naplnit během několika měsíců. Podle správců nádrže, Lesů České republiky, je velká šance, že se tu lidé budou příští léto koupat.

Čerťák u Nového Jičína byl bez vody od listopadu roku 2017. Důvodem byla nutná oprava  vypouštěcího zařízení. Lesy České republiky, správce nádrže, pak následně rozhodly o dalších údržbových pracích za téměř 7 milionů korun. Ty teď skončily se zhruba měsíčním předstihem.

“Napouštět se začalo cca před 14 dny,  kdy jsme uzavřeli šoupě tak, aby nám zůstal pod nádrží minimální zůstatkový průtok a zbytek jsme mohli zachytávat v retenci nádrže,” uvedl Miroslav Kahánek, vedoucí správy toků pro oblast Povodí Odry, Lesy ČR.

V tuto chvíli je Čerťák napuštěn asi z jedné desetiny. Pomohly vydatné deště v první dekádě září. 

“Předpokládáme, že na příští letní sezonu, do konce května, by měla být nádrž celkově napuštěna,” dodal Miroslav Kahánek. 

Na opravu teď navázalo svým projektem i město. Postaví zde nový bufet se sociálním zařízením a sprchami. 

“Kromě toho bychom rádi ještě během podzimu zrekonstruovali pláž, alespoň tu část, která patří městu. V podstatě se prostor vysype oblázky, aby přístup do vody byl co nejpříjemnější,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Voda v Čerťáků udělá radost nejen rekreantům, ale také místním rybářům a lyžařům, pro které je nezbytná při umělém zasněžování.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 18.10. 5:41
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Věra Žůrková
Nový Jičín
od 19 500 Kč

Detail

Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu