Kulturní podzim v Galerce bude o jazzu, alternativě a humoru

Klub Galerka městského kulturního střediska vstoupil do své podzimní sezony. V programu nabídne koncerty ve stylu jazzu a alternativy, a také večery stand up comedy.

První akci kulturního podzimu byl na konci září v Galerce hudební večer pokračujícího Jazz klubu. Ten tradičně každý poslední pátek v měsíci nabídne posluchačům především zajímavé interprety ze zahraničí.  

“Teď 25. října budeme mít z Anglie sestavu The Rainbreakers. Půjde o mladý anglický bluesrock, pár podobných seskupení už jsme tady měli a určitě se těším i tady na tohle to,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín. 

Na konci listopadu vyplní jazzovou sezonu trio složené z muzikantů z Chorvatska, Iránu a České republiky. Zahrají kombinace různých rytmů perské a španělské hudby.

Příznivci akčního humoru se pak mohou těšit na večery ve stylu stand upu, 19. října to bude divadelní pořad Prkna v Galerce.  

“Což je ve spolupráci s Honzou Gerykem, kterého můžete vidět  v pořadu Na stojáka a v dalších podobných programech. Je to opět velmi zábavný večer. Říkáme vždycky, než sedět doma u televize, přijďte za námi do klubu a určitě se pobavíte,” pousmál se dramaturg městského kulturního střediska.  

Další prostor dostane formát stand up vystoupení 1. listopadu, tentokrát půjde v podstatě o soutěžní exhibici.  

“Mohu nabídnout třeba Slam Poetry, což je neobvyklé stand up vystoupení. Je to kombinace básní, stand upu, humoru, interakce s lidmi. Ta interakce probíhá tak, že lidé hlasují o jednotlivých vystupujících a vyberou vítěze toho daného večera,” vysvětlil Jiří Macíček.

Některé z programů městského kulturního střediska se odehrají také v Kině Květen., 12. listopadu to bude například přednáška v rámci cestovatelského projektu Galerdoor. 

“Je to známý lidový vypravěč Ladislav  Zibura. Chodil po Evropě pěšky a z cest dělal přednášky, nejprve typu stand up,” připomněl kultruní pracovník. 

Jeho vyprávění v kině bude tentokrát pojednávat o zážitcích z cestování stopem. 

Ovšem tou úplně nejbližší akcí z náplně městského kulturního střediska je už tento pátek 18. října koncert frýdecko-místecké alternativní scény TYKRÁSO. Začíná v osm hodin večer. 

Podzimní sezona v  klubu Galerka potrvá do konce listopadu. V prosinci se programy přesunou na náměstí na vánoční trhy.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků